Шановні батьки!
Для корисної зайнятості та навчання дітей вдома, пропоную для перегляду ютубканал від телеканалу ПЛЮСПЛЮС. На ньому безліч корисної та повчальної інформації, що допоможе у розвитку дитини:
https://www.youtube.com/user/plusplustv/videos
11 цікавих мультфільмів про Великдень
Світле свято вже зовсім близько. У цей день прийнято збиратися всією великою родиною за одним столом і відзначати світле Господнє Воскресіння. Провести весело час з дитиною можна за переглядом яскравих тематичних мультфільмів про свято.
1.Вартові легенд
Серед персонажів, які захищають дитячі сни є і Великодній кролик. Його головна роль — захищати дитячі сни, мрії і надії. Але несподівано проти вартових легенд виступає Кромешник, який просто мріє вкрасти дитячі мрії, щоб замінити їх кошмарами.
3.Заяча школа
Історія про спеціальну школу, в якій звичайних зайців вчать бути справжніми великодніми. І тільки самі старанні її учні зможуть здати випускні іспити і приступити до справи. Зайчик Макс потрапив в цю школу випадково і зовсім не радий перспективі сісти за парту. Але незабаром все зміниться.
5.Льодовиковий Період: Погоня за яйцями
Пригоди ніколи не залишать їх у спокої і поки навколишні готуються до зустрічі Великодня, Скрат, Менні, Сід і Дієго займаються своїми занадто різними справами. Хтось робить гірлянди, хтось спостерігає за орлиними боями, а лінивець і зовсім береться доглядати за чужими яйцями.
Все було б добре, якби кролик Скінт, в душі ще зовсім колишній пірат, не вирішив втілити в життя всі задумані для помсти плани. Йому легко вдається викрасти всі яйця, поки Сід засинає, і переховати їх у інше місце. Правда щоб не забути, він навіть складає карту і, отримавши її, відважні друзі тут же відправляються на перше в історії світу полювання за яйцями.
7.Великдень в країні кроликів
Дуже добрий мультфільм про країну, в якій живуть кролики. У них є щорічна традиція — за кілька місяців до Великодня одному з них доручають відповідальну місію — виростити зі спеціальних чарівних насіння дерева з крашанками. Цього року фортуна вказала на невезучого кролика Фліпа. Він мріє виконати місію, ось тільки шкідливі щури дуже хочуть йому перешкодити.
9.Незвичайні пригоди в місті пасхальних яєць
Егг-Таун – тихе містечко, в якому живуть в гармонії кури і кролики. Незважаючи на це, недалеко від мирного містечка зачаївся таємничий злодій, який задумав вкрасти великодні яйця, приготовані жителями для святкування. Протягом всієї пригоди герої мультфільму доводять, що таке справжня дружба, намагаючись перебороти зло.
2.Бунт вухатих
Яскравий мультфільм про кролика Хеппі, який не хоче розносити дітям подарунки на Великдень, як це робили його предки. Замість цього він хотів би стати барабанщиком в рок-групі. Щоб здійснити задумане Хеппі доводиться втекти з дому. Але випадково під час втечі кролик потрапляє під колеса машини лобстера Фредді і тепер останньому доведеться тимчасово розносити подарунки на свято малюкам.
4. Вінні-Пух: Веселі днинки з малюком Ру
Маленьке кенгурятко Ру, знайоме всім по мультфільму про Вінні-Пуха, допомагає малюкам дізнатися багато цікавого про все на світі. На цей раз разом з Ру ваша крихітка дізнається багато цікавого про світле свято Великодня.
6. Веселі зайчата
Короткометражний мультфільм Уолта Діснея розповідає про веселих зайчаток, які готуються до Великодня. Вони роблять зайців і яйця з шоколаду і наповнюють ними кошики для святкування. Мультик триває всього 7 хвилин, але відмінно підійде для того, щоб подарувати малюкові відчуття пасхального свята і віру в те, що розфарбоване яєчко приніс справжнісінький казковий кролик.
8. Щенячий патруль: цуценята рятують великодні ігри
Дуже весела і пізнавальна серія улюбленого малюками мультфільму «Щенячий патруль», в якому відважні герої зроблять все, щоб свято Пасхи все ж відбувся.
10. Обітниця Пасхи
Історія про хлопця Єремію, що живе в Єрусалимі, який мріє зробити справжній подвиг і стати охоронцем царя. Але все змінюється, коли хлопчина дізнається про Ісуса.
11.Маша і Ведмідь: Сюрприз! Сюрприз!
Весела Маша, разом з Ведмедем і їх давнім другом кроликом також готуються зустріти Великдень. Для цього їм доведеться багато чого встигнути. Ну і куди ж без пригод?
Щоб весело та корисно провести час з дитиною, рекомендуємо красиві анімаційні фільми, які робить Pixar. Головна цінність цих мультфільмів – це глибокий психологічний сенс.
1. У пошуках Дорі (2016).
«Ми всі різні, і нам потрібно поважати особливості інших».
Головний герой цього мультфільму мила рибка Дорі і її забудькуватий характер. Вона мріє знайти свою сім’ю, але не може згадати, де вона. Дорі народилася з болючим відключенням пам’яті, і один з уроків, які отримують діти, – що потрібно приймати людей такими, якими вони є.
3. Головоломка (2015).
«Не бійся своїх емоцій».
Цей фільм був однією з найпотужніших анімацій, які зробив Pixar, і він також отримав схвалення психотерапевтів. Головний герой Райлі – молода дівчина, яка мириться зі своїми емоціями і намагається з ними впоратися. Емоції, такі як радість, смуток, гнів, страх і огида. Це повідомлення як для дітей, так і для дорослих, для розуміння нормального сприйняття різних емоцій і того, як нам потрібно управляти ними і контролювати їх.
5. Вгору (2009).
«Ніколи не пізно здійснити свою мрію»
Це сумний і емоційний мультфільм про самотність в старості. Карл просто не може забути свою покійну дружину і пригоди, про які вони мріяли разом. У підсумку він вирішує відправитися в подорож на самоті в своєму літаючому будинку, та раптом кумедний і дивний бойскаут змушує його змінити свої плани. Фільм вчить нас, що навіть в старості нам потрібні казки, і ми можемо втілити свої мрії в реальність.
7. Рататуй (2007).
«Йди за своєю мрією, навіть якщо вони говорять, що ти не вартий цього»
Щур Ремі мріє стати шеф-кухарем, і все ж, незважаючи на те, що йому ніхто не вірить, він все одно переслідує свою мрію. Фільм вчить нас тому, що якщо ви володієте сміливістю втілювати свої мрії та цілі, то ваша зовнішність і походження не важливі.
9. Суперсімейка (2004).
«Ми не ми, якщо приховуємо свої таланти»
У центрі подій сім’я, яка намагається виглядати буденно, але завжди пригнічена тим фактом, що їм доводиться приховувати свої надздібності. Сенс фільмів в тому, що ми обдаровані талантами і навичками, які є частиною нашої особистості, тому ми повинні їх використовувати, а не приховувати. Тим самим ми відкидаємо себе.
2. Добрий динозавр (2015).
«Щира дружба – наддержава!»
Фільм «Хороший динозавр» не просто про дружбу великого динозавра і маленького хлопчика, а про сам світ і про те, як природа перемогла цивілізацію, а не навпаки. Хоча це забавно для дітей, дорослим мультик можливість задуматися.
4. Хоробра серцем (2012).
«Залиш стереотипи осторонь і будь собою»
Хоробра – це красивий фільм про мужність. Драматична історія про палку шотландську принцесу Меріді і її відносини з матір’ю є нагадуванням про те, що ніхто не повинен відповідати очікуванням інших.
6. ВАЛЛ-І (2008).
«Ми несемо відповідальність за нашу планету» Хто зможе забути цей мультик, який вкрав серця багатьох? Цей фільм не тільки про глибокі емоції та почуття. Йшлося про обов’язки – ВАЛЛ-І вчить нас, що ми повинні нести відповідальність за землю, якій ми завдаємо шкоди. Мультик показав нам можливе майбутнє нашої планети, якби ми просто продовжували виснажувати ресурси.
8. Тачки (2006).
«Не забувай тих, хто завжди вірив в тебе»
Головний герой Блискавка Маккуїн, який є типовим впевненим персонажем-переможцем, витягує урок з життя, що ми не повинні недооцінювати важливість команди в досягненні загальних цілей. Його друзі, шанувальники, вчителі та колеги – всі беруть участь, щоб допомогти йому перемогти, досягнувши фінішу першим.
10. У пошуках Немо (2003).
«Кожен має право помилятися і йти своїм шляхом»
Це мультфільм про занадто турботливого батька, який, захищаючи свого сина Немо від великого світу, втрачає його. Це повідомлення, яке батьки повинні розуміти, що діти потребують нашої підтримки і допомоги, тільки щоб дізнатися про навколишній світ, а не ховатися від нього.
10 крутих ідей для психоемоційного розвитку дошкільнят удома.
Не більше ніж година екранного часу на день — саме такий ліміт ґаджетів встановлює Американська академія педіатрії для дітей від 2 до 5 років. І не має значення, чи це мультик, чи комп’ютерна гра, що розвиває увагу. А як же тоді дистанційне навчання дошкільнят? — запитують батьки. Відповідаємо: ефективнішими за онлайн-програми та e-learning інструменти будуть активні ігри, приготування їжі та креативні практичні заняття. Пропонуємо 10 крутих ідей для психоемоційного розвитку дошкільнят удома.
Що менші діти, то більше уваги дорослих вони потребують — у цьому найбільший челендж карантину. Мотивація дошкільнят — суцільно ігрова: вони спілкуються зі своїми однолітками через рольові ігри. На жаль, на дистанційному навчанні заклади не можуть це забезпечити.
Зараз багато батьків трохи розгублені з дошкільнятами вдома і часто не знають, як і куди рухатися впродовж дня. Тому ми пропонуємо їм своєрідну «дорожню карту» дня — чек-ліст, у якому перелічуємо вправи чи активності, які можна робити вдома з дитиною. Батьки можуть рухатися за нею, якщо хочуть, або обрати свій шлях. У цей орієнтовний план дня ми намагаємося вкласти основні види діяльності: розвиток мовлення, математичних здібностей, робота з дрібною моторикою, фізичні вправи. Моя найперша порада батькам: заспокойтесь і не перетворюйте карантин на виконання плану академічних досягнень.
Обмежте час вашої дитини з гаджетами, телевізором і будь-якими екранами, а перейдіть на «ручний режим» навчання. Ось 10 найпростіших ідей, доступних кожній родині.
Робіть удома найпростіші експерименти
Можете обрати тему тижня і щодня робити простий експеримент. Наприклад, тема «Вода». Зробіть із дитиною припущення, чи потоне той чи той предмет у мисці з водою, чи буде плавати ця іграшка у воді? А тоді на практиці дайте дитині перевірити свою гіпотезу. Кухня — чудове місце для експериментів: давайте дітям місити, щось перекладати і насипати. Пам’ятайте, що діти завжди дуже прагнуть бути потрібними рідним і робити щось корисне для всіх. Тому їх вкрай важливо долучати до приготування їжі: попросіть дитину порвати листя салату, намастити хліб маслом тощо. Розвивайте різні досвіди дитини: зав’яжіть їй очі і пропонуйте вгадати за запахом чи на дотик, який це фрукт, овоч чи продукт.
Давайте дитині слухати аудіоісторії
Аудіоканал у дошкільнят розвинений найменше, тому батьки можуть давати дитині слухати аудіоказки. Це мають бути невеличкі оповідання на кілька хвилин. Якщо діти вже вміють читати, можуть стежити в книжці за текстом. Менші можуть слухати і повторювати за диктором фрази чи слова.
Прогулюйтесь у квартирі
Діти мають гуляти на свіжому повітрі. Але під час карантину багато дитячих майданчиків і парків зачинені для відвідувачів. Я можу лише уявити, як складно сім’ям з дітьми, які мешкають не в приватних будинках. Якщо є можливість відвезти дитину до бабусі в село — це чудовий варіант, адже там розвиток дитини відбуватиметься відповідно до її потреб і можливостей, та ще й на свіжому повітрі. Якщо бабусі в селі немає, єдиний вихід — влаштувати «прогулянку» у квартирі: відчинити всі вікна і балконні двері, одягнути теплішу кофтинку і шкарпетки і влаштувати біг з перешкодами, гру в хованки або ліплення з піску.
Читайте картинками
Багато батьків недооцінюють корисність такого «читання», бо це виглядає як гортання книжки. Сенс заняття в тому, що дитина дивиться на ілюстрації в книзі і розповідає свою версію історії чи сюжету, уявляє, що могло статися, про що розмовляють герої. А потім батьки читають і разом порівнюють історію дитини й історію автора. Не зосереджуйтесь на вгадав/не вгадав, а порівнюйте й обговорюйте, чому дитина так вигадала, а автор інакше. Час із книгою дуже важливий, а ще краще, якщо дитина бачить, що батьки читають свої дорослі книжки, а вона може «почитати» свою.
Після екранного часу треба повернути дитину в її тіло
Щоразу як дитина занурилася в онлайн-діяльність, в екранний час, її звідти треба «повернути в тіло». Для цього є веселі вправи, наприклад обім’яти дитину по контуру тіла. Світлана Ройз радить вправу «вибити пил з подушки» — поплескати тіло дитини, наче це подушка, яку треба почистити. Можна разом поприсідати і пострибати.
Створіть удома «смугу перешкод»
Діти мають рухатися, і то багато. Оберіть найдовший можливий маршрут у квартирі, розставте на ньому перешкоди — стільці, подушки, якісь великі іграшки, на підлозі скотчем наклейте стрілочки, куди треба рухатися і що робити: оббігти предмет, підлізти під столом, перестрибнути подушку, закинути м’яча в кошик тощо. Такий домашній атракціон дасть дитині можливість задіяти крупну моторику, усі м’язи тіла, та ще й розвиватиме навички орієнтування в просторі — за стрілками дитина має зрозуміти, що потрібно зробити.
Влаштовуйте домашні загартовування
Наберіть у кілька мисок воду різної температури — теплу і трохи холоднішу, насипте на дно ґудзики, камінці, горіхи і дозвольте дітям загартовуватися і масажувати ніжки. Те саме можна робити без води: насипати в коробку горох або іншу крупу і дати дитині досхочу там тупцяти.
Дайте дитині лазити по поверхнях і різати ножицями щодня
Якщо обирати між корисною e-learning комп’ютерною грою і випіканням печива із мамою, то дитині значно корисніше буде пекти печиво. Дослідження доводять, що програми на розвиток пам’яті, уваги, логіки справді працюють, але вони розвивають навички роботи саме в цій програмі. І ці вміння не переносяться на інші ситуації із життя.
Діти будуть значно ефективніше вчитися, якщо робитимуть щось руками, ногами, усім тілом. Вони мають розвивати крупну, середню і дрібну моторику. Перескочити якийсь етап тут неможливо, бо це закони розвитку. Усі ці види діяльності мають рівноцінно бути присутніми в житті дитини, навіть під час карантину. Тому дозволяйте дитині лазити — на дивани, на шведську стінку, якщо вона є вдома. Середню моторику гарно розвиває різання ножицями: дайте малечі непотрібні папірці і хай розрізає їх на хвильки, зигзаги, прямі смужки. Раджу, щоб дитина щодня щось різала.
Карантин — це вдалий час для освітян переглянути методи роботи і зрозуміти, що важливе, а що — просто зайвий шум. І знайти дієвіші способи включення дітей. Саме тому батькам дошкільнят важливо забезпечити для них ігровий простір вдома: можливість рольових ігор, перевдягання, пальчиковий театр, різні види конструкторів.
Рекомендую переглянути дітям ряд повчальних мульфільмів українського виробництва, які багато чого можуть навчити. Після перегляду, обов’язково обговоріть з дитиною сюжет, основні проблеми та висновки зроблені з мульфільмів.
1. Халабудка (2014)
«Халабудка» Манука Депояна — історія про маленький будиночок, який став не потрібним у місті скла й бетону. На австрійському фестивалі Alpinale мультик здобув спеціальний приз. З одного боку, це історія про вдячність та пам’ять, про забутих пращурів, адже часи халабудки минули, і його оточують діти та онуки, які вважають його чужорідним. Але, з другого боку, маленький будинок на вигляд та за поведінкою скоріше не старий, а безпосередній та життєрадісний малюк, який почувається покинутим.
Халабудка шукає своє місце у світі, знаходить інші самобутні будівлі — традиційне національне житло. І врешті розуміє, що неповторна будівля завжди цікавіша за однакові багатоповерхівки.
Чого вчить мультфільм: оригінальність не застаріє.
2. Моя країна Україна — мультсеріал (2014)
Підійде для дітей молодшого та середнього шкільного віку, які не просто хочуть казочку, а цікавляться українським фольклором. Це один з перших анімаційних українських серіалів. У кожній 3-хвилинній серії — казка, легенда, міф про конкретну місцину України (місто, село, поле, ліс).
У цьому пластиліновому мультфільмі Сашко Лірник та Кіт Воркіт мандрують і дізнаються, а то й пізнають на власному досвіді казкову специфіку кожного пункту на своєму шляху.
Приміром, Кривий Ріг зветься так, бо козак Іван Ждан зламав чорту ріг. На Керченському півострові зачакловані принцеси перетворилися на одудів. На дні озера Пісочне на Волині ховається підводний замок, а саме воно утворене з чистої води, на яку перетворилися чисті думки. А в лісах на Рівненщині можна знайти уламки сонця, яке диво-мисливець впустив з рук, дізнавшись, що кохана, донька лісового демона, вийшла заміж за іншого.
Чого вчить мультфільм: у кожного, на перший погляд, звичайного місця є своя казка.
3. Пригоди Котигорошка та його друзів (2014)
У цьому мальованому серіалі Ярослави Руденко-Шведової у кожного козака, як у супергероя, є своя сила, а точніше — своя стихія. Вернигора перевертає гори, Вернидуб може обертатися на дерево та керувати рослинами, Крутивуса слухається вода в річках, водоспадах, хмарах. Вони навіть літають, як супермени, і трансформуються на кшталт знайомих дітям персонажів. Котигорошко — сміливий та сильний герой. А Хвалько-Одуд, який від імені автора розповідає історії, нагадає юним глядачам Віслюка зі «Шрека».
Герої мандрують народними казками, переробленими на сучасний лад. Підлеглі негативного Лісовика нагадують бактерії, які забруднюють озеро та ліс. Чортиця Пекля причарувала Котигорошка та збирається заміж за нього, втринадцяте.
Гарна метафора: коли чоловіки їй набридають, вона перетворює їх на дерева, які дають врожай золота. А велетень, якого неможливо перемогти ніякими силами та чарами, виявляється самотньою дитинкою, батьки якої «на заробітках»: під землею створюють підземні ріки та будують нові скелі. З гігантським малюком легко домовитися, якщо подарувати іграшки.
Чого вчить мультфільм: справжня суперсила — у розумінні чужих потреб.
4. Хто боїться дядечка Бабая (2014)
Спірний мультик, який отримав чимало негативних відгуків. Дорікали за заплутаний сюжет, надто «кислотні» кольори та химерні образи. Але це перший український повнометражний анімаційний фільм на 70 хвилин (хоча пізніше його поділили на серії). Крім того, для дошкільнят 5-6 років тема опрацювання страхів дуже важлива, тож «Бабай» може їм сподобатися і принести користь. Недарма головна героїня, яка перемагає Бабая, Відьму, Чорта, — проста дівчинка Свєта. Вона дещо чарівна, адже вилупилася з чарівного яйця, надто швидко виросла, але загалом виглядає та поводиться так, щоб юні глядачі ототожнювали себе з нею. Бабай не лише лякає і викрадає бабусю та дідуся дівчинки. Він може з’явитися будь-де. Приміром, добрий дідусь-казкар, який розповідає всю цю історію, наприкінці виявляється замаскованим злим Бабаєм. Але він безсилий проти тих, хто не боїться.
Ще один плюс: мульт нагадує про обережність. Якщо брати в незнайомців іграшки чи солодощі, спілкуватися, це може погано завершитися. Не хочеться його пропустити дорослим через те, що над діалогами працювала письменниця Софія Андрухович.
А ще саме тоді в українській мультиплікації починається традиція, коли персонажів озвучують зірки. У цьому мультфільмі за голови Змія Горинича говорять популярні гумористи, «кролики» Володимир Данилець та Володимир Моісеєнко, за відьму — Ірма Вітовська, за чорта — Остап Ступка. А в російськомовній озвучці за Бабая — Потап, а за відьму — Настя.
Чого вчить мультфільм: страх можна перемогти, якщо дивитись йому у вічі.
5. Ескімоска (2013-2016)
Став першим 3D-мультсеріалом в Україні, де всі герої та природа об’ємні. Дівчинка Ескімоска, її маленький брат та друзі — білий ведмідь і олень живуть у чарівній Арктиці, де, здавалося б, мало розваг. Але маленька компанія вміє тішитися життю. А щоразу, коли океан виносить на берег незнайомий предмет: підзорну трубу, аптечку, бінокль чи ще щось — це стає початком пригод.
Головна справа дітей до 3 років — маніпулятивна діяльність, тобто освоєння способів дій з різними предметами. Саме цим і зайнята Ескімоска — після кумедних помилкових спроб вона демонструє, як користуватися певним предметом, яка з нього користь.
Чого вчить мультфільм: спроби рано чи пізно будуть винагороджені.
6. Буба (2014-2019)
Ще один 3D-персонаж народжувався важко. Спочатку, у 2013 році, кумедний інопланетянин Буба лише чхав, грав з повітряними кульками, танцював та нюхав квіточку. Щоб зробити перші п’ять серій Сергій Горобець з командою шукали фінансування на краудфандинговій платформі.
За кожен вкладений долар автори надавали якісь сувеніри чи бонуси. Спонсори отримували стікери, диски, блокноти, футболки, м’які іграшки, чохли на мобільники, кубки. Серіал вдалося запустити, а згодом він став настільки популярним, що лише одна серія за місяць зібрала 10 млн переглядів.
«Буба» призначений для дітей 1-3 років, тож у ньому майже немає слів (окрім «Cool!», тобто «круто»). Дуже виразна міміка та рухи викликають симпатію в малят. Білосніжний пухнастик Буба продовжує справу Ескімоски: перевіряє, що робити з різними предметами. Звісно, він погано розуміє, що й до чого, тож потрапляє в кумедні ситуації.
Чого вчить мультфільм: усього можна навчитися методом спроб та помилок.
7. Дейв і Ава (2015-2019)
Ще один 3D-мультсеріал для малечі. Зацікавити він може і тих, хто лише вчиться розмовляти, і тих, кому вже 3-5 років, адже за допомогою дитячих пісень глядачі вивчають літери, цифри, кольори, форми. Львівські аніматори створили хлопчика, зодягненого в костюм цуценяти, та дівчинку, яка переодяглася в кошеня. З ними трапляються різні ситуації зі старовинних віршів для наймолодших, які представлені не традиційно, а осучаснено. А тваринки тут такі милі, чарівні та кумедні, що котики з соцмереж губляться на їхньому тлі. Недарма за півтора місяця мультик зібрав 15 млн переглядів.
Одне «але»: створено все це під англомовну аудиторію, тож і імена, і реалії, і фольклор — усе для США. Але українським малюкам це теж може стати в пригоді: з такими персонажами весело вчити англійську мову.
Чого вчить мультфільм: англійської мови.
8. Микита Кожум’яка (2016)
Знятий Мануком Депояном 3D-мультфільм — для старших дошкільнят та молодших школярів. Це вже повнометражна анімація з діалогами, розвитком сюжету. Він про те, що силою далеко не все можна вирішити. У змієборця Кирила Кожум’яки (озвучує Василь Вірастюк) 12-річний синок Микита, у якого немає міцних м’язів, але є сила духу. Дракона він перемагає вмінням створювати команду, до якої увійде і білочка Камікадзе, і кажан, чаклун-недоучка Едді (Віктор Андрієнко), чарівна дівчинка Роксолана. А ще — тим, що не втрачає впевненості в іншому вимірі, куди випадково потрапив, з його дивними рослинами та стрімкими триокими равликами.
Багаторукий страшний троль — насправді наївне та підпорядковане створіння. А кого й треба боятися, то це привабливу зовні Відьму (Руслана Писанка).
Чого вчить мультфільм: треба бачити серцем, а не очима.
9. Козаки. Футбол (2016), Козаки. Навколо світу (2018)
2D здатне конкурувати з об’ємними світами, лише якщо це відродження легендарних Тура, Ока та Грая, які стали народними улюбленцями ще в 1967 році. Намалював їх цього разу той самий художник, що і в 70-ті роки — Едуард Кірич, а потім малюнки зацифрували й анімували. Режисером виступила Марина Медвідь. Спочатку відроджені козаки грають у футбол у 26 країнах (по одній на кожну серію). Звісно, на них чекають пригоди, які потребують завзяття, кмітливості, винахідливості. Козаки знайомляться з національним колоритом та допомагають людям і тваринам.
Торік додалося ще три серії, де футбол зник, лишилися самі мандри. Коали, Дракула чи Лох-Неський монстр — з ким би не зустрілися герої, із ситуації вони вийдуть з гідністю та гумором.
Чого вчить мультфільм: гумор та добро не зважають на кордони.
10. Викрадена принцеса: Руслан та Людмила (2019)
Найсвіжіший український продукт — 3D-анімаційний фільм Олега Маламужа за мотивами казки Олександра Пушкіна «Руслан і Людмила». Мандрівний артист Руслан закохується в принцесу Мілу і рятує її від злого чарівника Чорномора. Над мультфільмом працював один із творців знаменитого «Мадагаскару», сценарний консультант Ендрю Гілтон. Тож хтось вважає, що мультик відповідає найкращим діснеївським стандартам, а хтось дорікає, що в ньому мало національного колориту. Утім, мультфільм став рекордсменом вітчизняного прокату серед фільмів українського виробництва. Діти із захопленням дивляться на нешаблонних героїв, дивовижну казкову реальність, створену з високою якістю сучасними технологіями, слідкують за динамічними подіями.
You can do it, too! Sign up for free now at https://www.jimdo.com